25 Şubat 2019 Pazartesi

Data Post Body Kodu ( data:post.body) Data Post Body Kodunu Bulamıyorum ! data:post.body Kodunu Bulmak

<data:post.body> Kodunu Bulamıyorum? Nasıl Bulabilirim? Tema İçerisinde Arıyorum Ancak <data:post.body> Kodu Yok Sorununun Çözümü.

Blogger için temayı özelleştirecekler genelde bu işi <data:post.body> koduyla yapmak zorunda oluyor. Ya da siteye yazı içlerine reklam vb widgetler eklemek isteyenler nasıl eklerim diye araştırdıklarında <data:post.body> kodunun yanına / altına söz konusu kodu yerleştirmesi gerektiğini öğreniyor. Girip tema > özelleştir diyip sayfada arama yerine <data:post.body> yazıyorsunuz ve bulamıyorsunuz büyük ihtimalle.
Bunu bulabilmek için artık yapmanız gereken şey tema içerisinde <data:post.body> kelimesini aramak olmasın. Çünkü tema içerisinde artık <b:skin>...</b:skin> kodları var ve bu kodlar içerisinde bir sürü kod gizli.

İşte bu <b:skin>...</b:skin> kodlarını bulun. İster sayfada bul kısmına yazıp arayın isterseniz de sol taraftaki sütunda satır numaralarını takip edin. Görseldeki gibi 61 den 280 e bir sıçrama varsa o satır içinde <b:skin>...</b:skin> kodu var demektir. Şimdi ise o <b:skin>...</b:skin> kodunu bulduysak bu kodların ortasındaki 3 noktaya ( üstteki görselde mevcut) tıklayın böylelikle aradaki gizli kodlar açılacaktır. 
Ve aradığınız o <data:post.body> kodu bu <b:skin>...</b:skin> kodlarının birisinin içinde gizlidir. Bu <b:skin>...</b:skin> kodlarını arayarak ortasındaki noktalara tıklayıp açın ve <data:post.body> kodunu bu şekilde arayın. Genelde <data:post.body> kodu 1000 - 2000 satırları arasında oluyor. Tabi bu rakam temadan temaya değişir. Takıldığınız, anlamadığınız, yapamadığınız kısımlar varsa yorumla bize belirtebilirsiniz. Size yardımcı olmaya çalışacağız. 

Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.