30 Mart 2019 Cumartesi

En Etkili İnstagram Etiketleri 2019 - Bu Yöntem Sizi Etkileşim Delisi Yapacak!

İnstagram Etiketleri, İnstagram Hashtagleri, İnstagram Tagları, En Etkili Etiketler, En Etkili Hashtagler, En Etkili İnstagram Tagları  hakkında sizler için yazdık. 

Bu yöntem sizi etkileşim delisi yapacak!


Bildiğiniz gibi instagram tüm dünyada çok aktif şekilde kullanılan bir sosyal medya platformudur. Bu platformda ise takipçi sayısı ve erişim kapasitesinin yüksek olması için çoğu insan elinden geldikçe çabalar.
Bu erişim kapasitesinin artması içinse onlarca yol vardır. Bu yollar;
Herkesi takip edip geri takip yapmasına teşvik ederek takipçi çoğaltmak,
Geri takip yaptığını açıklayacak şekilde her gönderiye yorum yapmak,
Sık sık gönderi paylaşmak,
Hashtaglerli kullanmak vs gibi.
İşte burada biz hashtagleri ele alacağız.

Peki hashtag nedir?
Hashtag Türkçe anlamıyla etiket demektir. Etiketin yanı sıra "Tag" kelimesiyle de anılır. Belli konular için açılmış konu etiketleridir.
 Yani kısaca geri takip yöntemiyle takipçi, etkileşim kazanmak isteyenler paylaşımlarının açıklamasına #GeriTakip vb. şeklinde etiket koyarlar. Böylelikle bu etiket yoluyla diğer geri takipçiler bu gönderiyi görürler. İşte sizin takipçi ve etkileşim kazanmanız için en etkili yolu anlatacağım.

Takipçi ve etkileşim kazanmak için;

#love #TagsForLikes #TFLers #tweegram #photooftheday #20likes #amazing #smile #follow4follow #like4like #look #instalike #igers #picoftheday #food #instadaily #instafollow #followme #girl #iphoneonly #instagood #bestoftheday #instacool #instago #all_shots #follow #webstagram #colorful #style #swag

benzeri bir çok tag vardır. Ve genelde herkes böyle tagları kullanırlar. İşe yarar mı evet ama bizim anlatacağımız yöntem kadar değil! Bu taglar instagramda klasik hale geldiği ve çok kullanıldığı için artık çok kullanan hesaplar da spama düşüyor. Spama düşmemek ve takipçilerinizi bıktırmamak için dikkatli ve akıllı davranmanız gerekir.

Gelelim şimdi bizim anlatacağımız yönteme. Eğer bir instagram sayfanız varsa tamda size uygun bir yöntem olacaktır. Hemde takipçilerin ve etkileşimlerin hepsi organik olacağı için bu instagram hesabınıza iyi yönde etki edecektir. İnstagram sayfanız olduğunu varsayalım;
Bu yöntem spor sayfaları için tam anlamıyla ideal, diğer sayfalar içinse alternatif bir yöntemdir. Alternatif derken işe yaramayacağı için değil, eğer hesabınız spor paylaşımları yapan bir hesap değilse pekte uymayacak bir paylaşım olacağı için diyoruz. 

EVET GELELİM YÖNTEMİMİZE

İlk olarak Süper Ligin maç takvimini takip etmelisiniz! Evet duyduğunuz gibi maç tarihlerini takip edeceksiniz. Hangi maçların hangi gün hangi saatte olacağını bilmeniz gerekli. Özellikle 3 büyüklerin maçlarının tarihini ve saatini iyi bilin. Çünkü etkileşim için bu maçların hashtaglerlini yani etiketlerini kullanacağız. Bu yöntem instagram hesabınız spor sayfası ise ciddi bir etkileşime kapı açacaktır. Çünkü bizzat ben bu yöntemle 0 dan açtığım bir futbol sayfamı 1 ayda 15 bin takipçiye, aylık görüntülenme istatistiğindeki rakamı ise 60 binlere çıkardım. Bu yöntem şu şekilde olacak;
Diyelim Galatasaray - Fenerbahçe maçı var. Bu maçı kaçırmazsanız bu maçtan size ciddi bir ekmek çıkar. Çünkü iki tarafta instagramda ciddi bir etkileşime sahip olan takımlardır. Üstelik birde maç gününde, maç saatlerinde kullanırsanız yeme de yanında yat. Ne yapacağız? Bu maçın olduğu gün, bu maçla alakalı paylaşım yapacağız. Peki paylaşım nasıl olacak? Eğer sayfaysa bu maçın dakika dakika skorunu paylaşacağınızı söyleyen bir paylaşım yapabilirsiniz. Ve açıklamasına bu takımlarla ilgili en çok etkileşim alan 30 hashtagi kullanacaksınız. Örnek verecek olursak Galatasaray - Fenerbahçe maçıyla ilgili bir fotoğraf koyup açıklamasına şöyle yazın;
Maçın dakika dakika skoru ve bilgileri bizde olacak. Haberdar olup kaçırmamak için bizi takip edin.
#galatasaray #galatasaraymaçı #galatasaraysk

Evet örnek olarak böyle bir paylaşım yapacağız. Ancak paylaşıma en fazla 30 etiket kullanabilirsiniz. Sizde bu hakkınızı sonuna kadar kullanın. 

Bu anlattığımız yöntemi etkili bir şekilde kullanır, 3 büyüklerin maçını kaçırmadan bu paylaşımları yaparsanız ciddi bir etkileşim elde edebilirsiniz. Böylelikle de gelsin takipçiler. Bir diğer yöntemimiz de hikayede hasthag kullanmak. Hikayede ise yine bu büyük etkileşime sahip maçların etiketlerini kullanacağız. Ancak hikayede en fazla 10 hasthag kullanabilirsiniz. Ve bir taktikte bizde olsun. Hasthagi yerleştireceğiniz yeri iyi seçin, yani hashtagi yazıp beyaz rengi seçerseniz hikayedeki fotoğrafın beyaz olan bir yerine koyun ki izleyicilerin gözüne hashtagler görünmesin. Anlattığım yöntemi hikayede de kullanırsanız çok ciddi bir etkileşime ulaşırsınız. 
 Sorularınızı yorumlardan sorabilirsiniz. 
Umarım faydamız dokunmuştur :)) 

Bildiğimiz şeyler arttıkça, bilmediğimiz şeylerin ne kadar çok olduğunu daha iyi anlarız, çünkü onların çerçevesi büyüdükçe, bilinmeyenlerle olan temasları da artar.